TNPW080566K5BETY
Mfr.Part #
TNPW080566K5BETY
Description
RES 66.5K OHM 0.1% 1/8W 0805
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Published :
Voltage - Rated :
150V
Resistance :
66.5kOhms
Length :
2mm
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Series :
TNPW
Width :
1.25mm
Case Code (Imperial) :
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
13 Weeks
Datasheets
TNPW080566K5BETY
Vishay / Dale TNPW080566K5BETY
TNPW Series, Thin Film, 66.5kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C