TNPW080564R9BEEN
Mfr.Part #
TNPW080564R9BEEN
Description
RES 64.9 OHM 0.1% 1/8W 0805
Contact Plating :
Tin
Length :
2.0066mm
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
558.8μm
Power Rating :
125mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Published :
Series :
TNPW e3
Max Power Dissipation :
125mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Width :
1.2446mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
64.9Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW080564R9BEEN
Vishay / Dale TNPW080564R9BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 64.9Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C