TNPW0805604RFETA
Mfr.Part #
TNPW0805604RFETA
Description
RES 604 OHM 1% 1/8W 0805
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Feature :
Military
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
604Ohms
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Series :
TNPW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
TNPW0805604RFETA
Vishay / Dale TNPW0805604RFETA
TNPW Series, Thin Film, 604Ohms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~125°C