TNPW080559K7BYEN
Mfr.Part #
TNPW080559K7BYEN
Description
RES 59.7K OHM 0.1% 1/8W 0805
Series :
TNPW e3
Radiation Hardening :
No
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
59.7kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
TNPW080559K7BYEN
Vishay / Dale TNPW080559K7BYEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 59.7kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C