TNPW080554K9BHEA
Mfr.Part #
TNPW080554K9BHEA
Description
RES 54.9K OHM 0.1% 1/8W 0805
1 (Unlimited)
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW e3
Ratings :
AEC-Q200
Radiation Hardening :
No
Resistance :
54.9kOhms
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
125mW
Datasheets
TNPW080554K9BHEA
Vishay / Dale TNPW080554K9BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 54.9kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C