TNPW080552R3BEEN
Mfr.Part #
TNPW080552R3BEEN
Description
RES 52.3 OHM 0.1% 1/8W 0805
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
2.0066mm
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tape and Reel (TR)
Width :
1.2446mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Published :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
TNPW e3
Radiation Hardening :
No
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
52.3Ohms
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
125mW
Supplier Device Package :
Height :
558.8μm
Datasheets
TNPW080552R3BEEN
Vishay / Dale TNPW080552R3BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 52.3Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C