TNPW08054K99BXEN
Mfr.Part #
TNPW08054K99BXEN
Description
RES 4.99K OHM 0.1% 1/8W 0805
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
125mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
2.0066mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
4.99kOhms
Power Rating :
125mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Width :
1.2446mm
Military Standard :
Not
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
558.8μm
Case Code (Metric) :
Depth :
1.25mm
Datasheets
TNPW08054K99BXEN
Vishay / Dale TNPW08054K99BXEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 4.99kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C