TNPW08054K48BETY
Mfr.Part #
TNPW08054K48BETY
Description
RES 4.48K OHM 0.1% 1/8W 0805
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Supplier Device Package :
Series :
TNPW
Resistance :
4.48kOhms
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
125mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW08054K48BETY
Vishay / Dale TNPW08054K48BETY
TNPW Series, Thin Film, 4.48kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C