TNPW08054K42BETY
Mfr.Part #
TNPW08054K42BETY
Description
RES 4.42K OHM 0.1% 1/8W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
0805 (2012 Metric)
Case Code (Metric) :
Resistance :
4.42kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
TNPW
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
150V
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
155°C
Datasheets
TNPW08054K42BETY
Vishay / Dale TNPW08054K42BETY
TNPW Series, Thin Film, 4.42kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C