TNPW08054K30BXEN
Mfr.Part #
TNPW08054K30BXEN
Description
RES 4.3K OHM 0.1% 1/8W 0805
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Series :
TNPW e3
Power Rating :
125mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
4.3kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
TNPW08054K30BXEN
Vishay / Dale TNPW08054K30BXEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 4.3kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C