TNPW080543K2BETY
Mfr.Part #
TNPW080543K2BETY
Description
RES 43.2K OHM 0.1% 1/8W 0805
Tolerance :
±0.1%
Series :
TNPW
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
2mm
Power Rating :
125mW
Voltage - Rated :
150V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Height :
450μm
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Width :
1.25mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
155°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Supplier Device Package :
Resistance :
43.2kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
TNPW080543K2BETY
Vishay / Dale TNPW080543K2BETY
TNPW Series, Thin Film, 43.2kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C