TNPW080543K0BETY
Mfr.Part #
TNPW080543K0BETY
Description
RES 43K OHM 0.1% 1/8W 0805
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
Thin Film
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
43kOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
TNPW080543K0BETY
Vishay / Dale TNPW080543K0BETY
TNPW Series, Thin Film, 43kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C