TNPW0805432KBYCN
Mfr.Part #
TNPW0805432KBYCN
Description
RES 432K OHM 0.1% 1/8W 0805
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Series :
TNPW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Reach Compliance Code :
not_compliant
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Pbfree Code :
No
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 150V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
±0.1%
Construction :
RECTANGULAR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
JESD-609 Code :
e0
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Feature :
Military
Resistance :
432kOhm
Working Voltage :
150V
Power Rating :
125mW
Surface Mount :
yes
Datasheets
TNPW0805432KBYCN
Vishay / Dale TNPW0805432KBYCN
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW Series, Thin Film, 432kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C