TNPW0805422KBYEN
Mfr.Part #
TNPW0805422KBYEN
Description
RES 422K OHM 0.1% 1/8W 0805
Height - Seated (Max) :
0.022 (0.55mm)
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Product :
Servo Motors
Product Category :
AC, DC and Servo Motors
Brand :
Applied Motion
Tolerance :
±0.1%
Product Type :
AC, DC and Servo Motors
Series :
TNPW e3
Failure Rate :
Subcategory :
Motors and Motor Drives
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
422 kOhms
Thin Film
RoHS :
Details
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Applied Motion
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Datasheets
TNPW0805422KBYEN
Vishay / Dale TNPW0805422KBYEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 422 kOhms, 0.2W, 1/5W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C