TNPW08053K48BETY
Mfr.Part #
TNPW08053K48BETY
Description
RES 3.48K OHM 0.1% 1/8W 0805
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
3.48kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
155°C
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
150V
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Series :
TNPW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW08053K48BETY
Vishay / Dale TNPW08053K48BETY
TNPW Series, Thin Film, 3.48kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C