TNPW08053K44BETY
Mfr.Part #
TNPW08053K44BETY
Description
RES 3.44K OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance :
3.44kOhms
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
125mW
13 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW08053K44BETY
Vishay / Dale TNPW08053K44BETY
TNPW Series, Thin Film, 3.44kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C