TNPW08053K01DEEA
Mfr.Part #
TNPW08053K01DEEA
Description
RES 3.01K OHM 0.5% 1/8W 0805
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Length :
2mm
Depth :
1.25mm
Series :
TNPW e3
Voltage - Rated :
75V
Voltage - Rated DC :
75V
Ratings :
AEC-Q200
Military Standard :
Not
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
REACH SVHC :
Unknown
Factory Lead Time :
13 Weeks
Contact Plating :
Tin
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Resistance :
3.01kOhms
Lead Free :
Lead Free
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW08053K01DEEA
Vishay / Dale TNPW08053K01DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 3.01kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C