TNPW0805392RBETY
Mfr.Part #
TNPW0805392RBETY
Description
RES 392 OHM 0.1% 1/8W 0805
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
2mm
Series :
TNPW
Tolerance :
±0.1%
0805 (2012 Metric)
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
125mW
Resistance :
392Ohms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
100V
Height :
400μm
2
Width :
1.2mm
Case Code (Imperial) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW0805392RBETY
Vishay / Dale TNPW0805392RBETY
TNPW Series, Thin Film, 392Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C