TNPW080538K3FEEA
Mfr.Part #
TNPW080538K3FEEA
Description
RES 38.3K OHM 1% 1/8W 0805
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
38.3kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
125mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW080538K3FEEA
Vishay / Dale TNPW080538K3FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 38.3kOhms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C