TNPW080538K3BHTA
Mfr.Part #
TNPW080538K3BHTA
Description
RES 38.3K OHM 0.1% 1/8W 0805
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
38.3kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Military
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
125mW
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW080538K3BHTA
Vishay / Dale TNPW080538K3BHTA
TNPW Series, Thin Film, 38.3kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C