TNPW080538K3BEEN
Mfr.Part #
TNPW080538K3BEEN
Description
RES 38.3K OHM 0.1% 1/8W 0805
Stock
815
In Stock :
815
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
1.2mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
558.8μm
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
2014
Factory Lead Time :
13 Weeks
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
38.3kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
100V
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
2.0066mm
Max Power Dissipation :
125mW
Case Code (Metric) :
2012
Supplier Device Package :
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.1%
Series :
TNPW e3
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
125mW
Weight :
5.499807mg
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
150V
Datasheets
TNPW080538K3BEEN
Vishay / Dale TNPW080538K3BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 38.3kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C