TNPW080537K0BETY
Mfr.Part #
TNPW080537K0BETY
Description
RES 37K OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance :
37kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Operating Temperature :
155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
150V
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW080537K0BETY
Vishay / Dale TNPW080537K0BETY
TNPW Series, Thin Film, 37kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C