TNPW0805374KBETA
Mfr.Part #
TNPW0805374KBETA
Description
RES 374K OHM 0.1% 1/8W 0805
13 Weeks
Width :
1.2446mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height :
558.8μm
Length :
2.0066mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Max Power Dissipation :
125mW
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Feature :
Military
Resistance :
374kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Power Rating :
125mW
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
TNPW0805374KBETA
Vishay / Dale TNPW0805374KBETA
TNPW Series, Thin Film, 374kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C