TNPW0805374KBEEN
Mfr.Part #
TNPW0805374KBEEN
Description
RES 374K OHM 0.1% 1/8W 0805
Series :
TNPW e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
374kOhms
Published :
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
TNPW0805374KBEEN
Vishay / Dale TNPW0805374KBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 374kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C