TNPW0805361RBETA
Mfr.Part #
TNPW0805361RBETA
Description
RES 361 OHM 0.1% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
2mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Case Code (Metric) :
Supplier Device Package :
Width :
1.2mm
Feature :
Military
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power Rating :
125mW
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
150V
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
361Ohms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Imperial) :
Datasheets
TNPW0805361RBETA
Vishay / Dale TNPW0805361RBETA
TNPW Series, Thin Film, 361Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C