TNPW080535R7FETA
Mfr.Part #
TNPW080535R7FETA
Description
RES 35.7 OHM 1% 1/8W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
35.7Ohms
Factory Lead Time :
13 Weeks
Feature :
Military
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW080535R7FETA
Vishay / Dale TNPW080535R7FETA
TNPW Series, Thin Film, 35.7Ohms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~125°C