TNPW0805340RDHEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW0805340RDHEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 340 OHM 0.5% 1/8W 0805
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated DC :
75V
Resistance :
340Ohms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.5%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Number of Terminations :
2
Composition :
Thin Film
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
100mW
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Datasheets
TNPW0805340RDHEA
Vishay / Dale TNPW0805340RDHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 340Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C