TNPW080533R6DHTA
Mfr.Part #
TNPW080533R6DHTA
Description
RES 33.6 OHM 0.5% 1/8W 0805
Resistance :
33.6Ohms
Series :
TNPW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Military
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
125mW
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW080533R6DHTA
Vishay / Dale TNPW080533R6DHTA
TNPW Series, Thin Film, 33.6Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~125°C