TNPW080533K6DETA
Mfr.Part #
TNPW080533K6DETA
Description
RES 33.6K OHM 0.5% 1/8W 0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.5%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
33.6kOhms
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW
Feature :
Military
Power Rating :
125mW
Datasheets
TNPW080533K6DETA
Vishay / Dale TNPW080533K6DETA
TNPW Series, Thin Film, 33.6kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~125°C