TNPW080533K2BEEA
Mfr.Part #
TNPW080533K2BEEA
Description
RES 33.2K OHM 0.1% 1/8W 0805
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Lead Free :
Lead Free
Resistance :
33.2kOhms
Published :
Voltage - Rated :
150V
Width :
1.2mm
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Contact Plating :
Tin
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Depth :
1.25mm
Series :
TNPW e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Length :
2mm
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
REACH SVHC :
Unknown
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Military Standard :
Not
Voltage - Rated DC :
75V
Weight :
5.499807mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW080533K2BEEA
Vishay / Dale TNPW080533K2BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 33.2kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C