TNPW0805332KBEEN
Mfr.Part #
TNPW0805332KBEEN
Description
RES 332K OHM 0.1% 1/8W 0805
Series :
TNPW e3
Height :
558.8μm
Resistance :
332kOhms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Contact Plating :
Tin
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
150V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Length :
2.0066mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
0805 (2012 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
125mW
Width :
1.25mm
Supplier Device Package :
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW0805332KBEEN
Vishay / Dale TNPW0805332KBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 332kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C