TNPW080531K6FETA
Mfr.Part #
TNPW080531K6FETA
Description
RES 31.6K OHM 1% 1/8W 0805
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
31.6kOhms
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Military
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Power Rating :
125mW
Factory Lead Time :
13 Weeks
Datasheets
TNPW080531K6FETA
Vishay / Dale TNPW080531K6FETA
TNPW Series, Thin Film, 31.6kOhms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~125°C