TNPW080531K2BETY
Mfr.Part #
TNPW080531K2BETY
Description
RES 31.2K OHM 0.1% 1/8W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
1.25mm
Height :
450μm
Length :
2mm
Power Rating :
125mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.1%
13 Weeks
Radiation Hardening :
No
Resistance :
31.2kOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
TNPW
Max Operating Temperature :
155°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
150V
Composition :
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Datasheets
TNPW080531K2BETY
Vishay / Dale TNPW080531K2BETY
TNPW Series, Thin Film, 31.2kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C