TNPW080530R9BETA
Mfr.Part #
TNPW080530R9BETA
Description
RES 30.9 OHM 0.1% 1/8W 0805
Power Rating :
125mW
Number of Terminations :
2
Width :
1.2446mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
558.8μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Factory Lead Time :
15 Weeks
Resistance :
30.9Ohms
Feature :
Military
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Length :
2.0066mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
125mW
Datasheets
TNPW080530R9BETA
Vishay / Dale TNPW080530R9BETA
TNPW Series, Thin Film, 30.9Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C