TNPW080530R5BEEA
Mfr.Part #
TNPW080530R5BEEA
Description
RES 30.5 OHM 0.1% 1/8W 0805
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
125mW
Resistance :
30.5Ohms
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW e3
13 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW080530R5BEEA
Vishay / Dale TNPW080530R5BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 30.5Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C