TNPW080530R1BEEN
Mfr.Part #
TNPW080530R1BEEN
Description
RES 30.1 OHM 0.1% 1/8W 0805
Stock
140
In Stock :
140
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
2012
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
2mm
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Thin Film
Mount :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Power Rating :
125mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Width :
1.2446mm
Ratings :
AEC-Q200
Max Power Dissipation :
125mW
Case Code (Imperial) :
0805
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
150V
Supplier Device Package :
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
100V
Height :
558.8μm
Termination :
SMD/SMT
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Contact Plating :
Tin
Resistance :
30.1Ohms
Datasheets
TNPW080530R1BEEN
Vishay / Dale TNPW080530R1BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 30.1Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C