TNPW080530K0DEEC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW080530K0DEEC
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 30K OHM 0.5% 1/8W 0805
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
TNPW e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
30kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
125mW
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Radiation Hardening :
No
Composition :
Thin Film
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Datasheets
TNPW080530K0DEEC
Vishay / Dale TNPW080530K0DEEC
TNPW e3 Series, Thin Film, 30kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C