TNPW08052K71BXEN
Mfr.Part #
TNPW08052K71BXEN
Description
RES 2.71K OHM 0.1% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
2.71kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
125mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Ratings :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW e3
Factory Lead Time :
13 Weeks
Datasheets
TNPW08052K71BXEN
Vishay / Dale TNPW08052K71BXEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 2.71kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C