TNPW08052K49BYTA
Mfr.Part #
TNPW08052K49BYTA
Description
RES 2.49K OHM 0.1% 1/8W 0805
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Military
Resistance :
2.49kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
TNPW08052K49BYTA
Vishay / Dale TNPW08052K49BYTA
TNPW Series, Thin Film, 2.49kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C