TNPW08052K49BYEA
Mfr.Part #
TNPW08052K49BYEA
Description
RES 2.49K OHM 0.1% 1/8W 0805
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
2.49kOhms
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Military Standard :
Not
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Min Operating Temperature :
-55°C
Ratings :
AEC-Q200
Depth :
1.25mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power Rating :
125mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Length :
2mm
Datasheets
TNPW08052K49BYEA
Vishay / Dale TNPW08052K49BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 2.49kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C