TNPW08052K21BYTA
Mfr.Part #
TNPW08052K21BYTA
Description
RES 2.21K OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance :
2.21kOhms
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Military
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Series :
TNPW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW08052K21BYTA
Vishay / Dale TNPW08052K21BYTA
TNPW Series, Thin Film, 2.21kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C