TNPW08052K21BETY
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW08052K21BETY
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 2.21K OHM 0.1% 1/8W 0805
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Length :
2mm
Max Operating Temperature :
125°C
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
125mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Number of Terminations :
2
Height :
400μm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
100V
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Resistance :
2.21kOhms
Supplier Device Package :
Composition :
Thin Film
Series :
TNPW
Weight :
5.499807mg
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Width :
1.2mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Radiation Hardening :
No
Datasheets
TNPW08052K21BETY
Vishay / Dale TNPW08052K21BETY
TNPW Series, Thin Film, 2.21kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C