TNPW08052K15BETY
Mfr.Part #
TNPW08052K15BETY
Description
RES 2.15K OHM 0.1% 1/8W 0805
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
2.15kOhms
Max Operating Temperature :
155°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
125mW
Datasheets
TNPW08052K15BETY
Vishay / Dale TNPW08052K15BETY
TNPW Series, Thin Film, 2.15kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C