TNPW08052K03BETA
Mfr.Part #
TNPW08052K03BETA
Description
RES 2.03K OHM 0.1% 1/8W 0805
Tolerance :
±0.1%
Contact Plating :
Lead, Tin
Feature :
Military
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
2.03kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
Max Operating Temperature :
125°C
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW08052K03BETA
Vishay / Dale TNPW08052K03BETA
TNPW Series, Thin Film, 2.03kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C