TNPW080528K7DEEA
Mfr.Part #
TNPW080528K7DEEA
Description
RES 28.7K OHM 0.5% 1/8W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated DC :
75V
Resistance :
28.7kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
TNPW e3
Datasheets
TNPW080528K7DEEA
Vishay / Dale TNPW080528K7DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 28.7kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C