TNPW080528K0FETA
Mfr.Part #
TNPW080528K0FETA
Description
RES 28K OHM 1% 1/8W 0805
13 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
28kOhms
Series :
TNPW
Supplier Device Package :
Feature :
Military
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW080528K0FETA
Vishay / Dale TNPW080528K0FETA
TNPW Series, Thin Film, 28kOhms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~125°C