TNPW080527R1BETA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW080527R1BETA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 27.1 OHM 0.1% 1/8W 0805
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
125mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Thin Film
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Series :
TNPW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Supplier Device Package :
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Resistance :
27.1Ohms
Feature :
Military
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Datasheets
TNPW080527R1BETA
Vishay / Dale TNPW080527R1BETA
TNPW Series, Thin Film, 27.1Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C