TNPW080527R0FEEA
Mfr.Part #
TNPW080527R0FEEA
Description
RES 27 OHM 1% 1/8W 0805
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Supplier Device Package :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
27Ohms
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±1%
Power Rating :
125mW
Series :
TNPW e3
Datasheets
TNPW080527R0FEEA
Vishay / Dale TNPW080527R0FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 27Ohms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C