TNPW080527K0BETA
Mfr.Part #
TNPW080527K0BETA
Description
RES 27K OHM 0.1% 1/8W 0805
Power Rating :
125mW
Height :
558.8μm
Length :
2.0066mm
Resistance :
27kOhms
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Width :
1.2446mm
Tolerance :
±0.1%
Depth :
1.25mm
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
125mW
Lead, Tin
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Military Standard :
Not
Datasheets
TNPW080527K0BETA
Vishay / Dale TNPW080527K0BETA
TNPW Series, Thin Film, 27kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C