TNPW0805277KBEEA
Mfr.Part #
TNPW0805277KBEEA
Description
RES 277K OHM 0.1% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Thin Film
Width :
1.2446mm
Length :
2.0066mm
Contact Plating :
Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Radiation Hardening :
No
Lead Free :
Lead Free
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
277kOhms
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
AEC-Q200
Max Power Dissipation :
125mW
Power Rating :
100mW
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
75V
Height :
558.8μm
Datasheets
TNPW0805277KBEEA
Vishay / Dale TNPW0805277KBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 277kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C